Wiedźmin Forum

Pełna wersja: Brak dźwięku już przy starcie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
witam
mam malutki problem nie wiem dlaczego ale odrazu przy starcie gry dzwiek mi sie traci
dlaczego moze ktos pomoze Sad Sad Sad

gosc_J

A wyskakuje ci jakis blad, czy tak poprostu nic nie slychac?
Może zła karta dźwiękowa, czy cuś? Jaki masz sprzęt?

Rod

Czasem tak się dzieje w przypadku słuchawek. Podstawowe działanie: sprawdź czy kable dobrze podłączone mimo że to trochę banalne
karta dzwiekowa to creative sb live 5.1

na wszystkich innych grach mam dzwiek a na wiedzminie nie

na sluchawkac nie gram

zaden blad mi nie wyskakuje odrazu

na samym poczatku gdy gra sie uruchamia i wyskakuja filmiki spasarow nie ma glosu

gosc_J

Wejdz w opcje -> opcje dzwieku -> tam powinno byc takie cos (o ile sie nie myle) WLACZ/WYLACZ DZWIEK, lub cos podobnego. I tam jak przypadkiem masz wylaczane, to daj na !włącz!.
Jakbys takiej opcji nie mial, przeszukaj dokladnie opcje dzwieku, moze bedzie tam cos zle ustawione.
Nic innego nie przychodzi mi do glowy.

Jakby moja porada nie zadzialala, przeinstaluj gre.
w opcjach juz patrzylem wszystko jest ok gre instalowalem juz kilka razy i mnie juz to znudzilo
A w innych grach i programach masz normalnie dziwek? Jaki masz system?

gosc_J

maniek__85 napisał(a):na wszystkich innych grach mam dzwiek a na wiedzminie nie
Majek na pierwsze pytanie byla juz odpowiedz wczesniej...
sytem : xp poradzcie co mam zrobic
A EAX masz wylaczone?
a jak mam to zrobic jestem poczatkujacym
nic nie wyłączałem tzn żadnego EAX
nawet nie wiem co to jest jak mam to wyłączyć
tak jak już napisałem jestem początkującym
W grze, w ustawieniach dzwieku masz do zahaczenia opcje EAX (dzwiek przestrzenny). Byc moze z jakiegos powodu gra tego nie oblusguje, albo chce dzielic dzwiek na 6 glosnikow, czy cos w tym rodzaju. Wylacz EAX (odhacz kwadracik). Moze tez byc tak, ze masz glosniki podpiete nie do tego gniazdka, co trzeba. W karcie dzwiekowej masz chyba 5 dziurek dla zestawu glosnikow przestrzennych (przod prawy/lewy, tyl prawy/lewy, centralny/subwoofer, mikrofon i line-in) Byc moze glosniki podpiales zamiast pod przod, to pod tyl i jesli w menu np. nie ma dzwieku, ktory by dobiegal z tylu, slyszysz cisze (w sensie, ze nic nie slyszysz). Pokombinuj w tym kierunku. Moze masz wlasnie wylaczony EAX, a glosniki podpiete nie pod przod, tylko pod ktores inne, wtedy gra w ogole nie generuje dzwieku dla innej pary, niz przednia.
znalzlem ta funkcje w grze przełaczylem na te efekty srodowiskowe i dalej nic
Stron: 1 2