Wiedźmin Forum

Pełna wersja: Gra się zawiesza
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam,

Wiele osob przede mna mialo podobny problem, ale zadna z porad forumowiczow nie pomaga w moim przypadku. Wiedzmin mi sie wywala po 2 minutach grania i zawiesza caly system. Przy mojej konfiguracji powinien smigac.

P4 3,4 GHz, 2GB RAM, ATI RADEON SAPHIRE X1950PRO, WIN XP SP2. Poinstalowalem najnowsze sterowniki do karty, poinstalowalem dostepne patche i nic.

Czy ktos wie co moze byc przyczyna i jak zrobic, zeby gra chodzila normalnie? Ustawienia grafiki mam na minimum, chociaz przy mojej konfiguracji zalecana jest 1024x768.

Pozdrawiam,

P
Sprawdź czy czasami coś nie przeciąża ci kompa. To jedyne co przychodzi mi do głowy. A to 2 min trzeba traktować dosłownie czy po prostu tak se powiedziałeś?

gosc_J

Moze byc jeszcze jeden problem
Czasami wirusy i trojany przeciazaja kompa....
Tak mi przyszlo do glowy apropos wirusow. Czasami tez program antywirusowy potrafi bruzdzic. Jezeli masz uruchomiony jakis monitor antywirusowy, sprobuj go dezaktywowac.
Racja. Nawet więcej, wyłącz WSZYSTKIE operacje które działają na twoim kompie w trakcie gry.
Mam pytania:
1. Czy zdarza się to w różnych momentach gry?
2. Czy zdarza się to w innych grach wymagających dość dużej mocy procesora?
Poza tym Majek dobrze gadaSmile

Selm edit: A ja nie? FochTongue
Nie chce zakladac nowego tematu wiec napisze to utaj.Dlaczego jak gram w Wiedzmina i jak jest jakis "filmik" to na prawie kazdym filmiku "psuje sie" grafika lub zawisza sie komp?Bo kurde wydalem na ta gre 80zl i chce pograc ;/.

Ps.Jak normalnie gram to jest wszystko OK dopiero jak wlaczy sie jakis filmik to sie psuje.Mniej wiecej co 2 filmik i tak sie robi...

Moj sprzet

GF 8500

1 GB RAM

2,4 GHz

Moze ktos pomoc?

gosc_J

1.Ile pamieci ma karta grafiki na pokladzie?
2. Jaki procesor? - celeron, pentium itp
3. CZy masz Viste?
Phoenix napisał(a):Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Nie chce zakladac nowego tematu wiec napisze to utaj.Dlaczego jak gram w Wiedzmina i jak jest jakis "filmik" to na prawie kazdym filmiku "psuje sie" grafika lub zawisza sie komp?Bo kurde wydalem na ta gre 80zl i chce pograc ;/.

Ps.Jak normalnie gram to jest wszystko OK dopiero jak wlaczy sie jakis filmik to sie psuje.Mniej wiecej co 2 filmik i tak sie robi...

Moj sprzet

GF 8500

1 GB RAM

2,4 GHz

Moze ktos pomoc?


grasz na wysokiej grafice ?? miałem podobnie jak zmniejszyłem na średni to było git Wink

gosc_J

AAA przypomnialem sobie!! Ktos kiedys cos mowil ze gra wiedzmin nieza dobrze wspolpracuje z kartami ATI, bo byla robiona pod karty NVidii bo Nvidia byla jakims tam sponsorem.
Wiec moze w tym problem.
Pozycz karte grafiki Nvidii od jakiegos kolegi i zobacz czy dalej bedzie taki sam problem.

EDIT: do paweldziemianko
wielkie dzięki kubon teraz mam dobry powód aby na nowo zainstalować wiedźmina
(przeszed£em 7 dni temu) a psu£a mi sie grafa
co do ciebie paweldziemianko radeony źle dzia£aja do gier dobrze sprawują sie Geforce
jarek136ns napisał(a):1.Ile pamieci ma karta grafiki na pokladzie?
2. Jaki procesor? - celeron, pentium itp
3. CZy masz Viste?

1. 512
2. Athlon (chyba tak sie pisze : >)
3. Mam XP

Teraz nie jestem na swoim kompie wiec nie moge sprawdzic czy zadziala to zmniejszenie detali.Ale jezeli sa jeszcze jakies sposoby na to,to prosze pisac : )

Ps.Gram na rozdzielczosci 1024xcostam nie pamietam ile.
A na reszte ustawien to mam ustawione na "srednie"

Edit.
Mam jeszcze jedno pytanie.O co chodzi z mieczami ze np. maja obrazenia +35 %.Ale o 35% od czego mocniejsze?Wogole o co w tym chodzi?Bo jak bede widzial jakis fajny miecz do kupienia to chce wiedziec czy jest lepszy od mojego.A wogole sie nie orientuje w tych procentach.

gosc_J

Odpowiadam na pytanie z mieczami.
Miecz jak napisales jest np 35% mocniejszy.
Pomiar jest od 0% w gore. Czyli miecz jest mocniejszy o 35% od zera.
Jest miecz nawet +200% mozna go gdzies znalesc podobro jak sie nie wezmie zbroi kruka.
A pierwsze pytanie to dokupic lepsza grafike i zdecydowanie POWIEKSZ RAM DO 1GB, bo to co masz to stanowczo za malo.
A bez tego to tylko zmniejszyc ustawienia grafiki na minimalne, wtedy powinno nie ciąć.
Chyba cos Ci sie pomylilo w tym co napisalem.

Mam 1 GB RAM

GeForce 8500 GT

Procek.2,4 GHZ (dwurdzeniowy)

Wink

gosc_J

A sorki pomzlilo mi sie rzecyzwiscie.
Ustawienia ymniejsy na nieskie, na 100% powinno nie ciac, a jak chcesz cieszyc sie gra to grafika 8600 ale jak masz 8500 to nie warto zymieniac i dokup jeszcze y 1 GB RAMu, wtedy powinno nie ciac.
Wiec albo zmien ustawienia na niskie, albo dokup RAM
Stron: 1 2