Wiedźmin Forum
Bonhart - Wersja do druku

+- Wiedźmin Forum (https://www.wiedzmin.biz)
+-- Dział: Forum - Żyj nie tylko grą (https://www.wiedzmin.biz/forum-4.html)
+--- Dział: Wiedźmin - Książki, Opowiadania, Serial i Film (https://www.wiedzmin.biz/forum-11.html)
+--- Wątek: Bonhart (/thread-575.html)

Strony: 1 2 3


Bonhart - Dh'oine - 20-05-2008

Dlaczego Bonhart tak namiętnie polował na wiedźminów?


- Czajnik - 20-05-2008

Bo stanowili dla niego największe wyzwanie. Zadawanie bólu i oglądanie pożogi sprawiało mu przyjemność. Był łowcą nagród, więc ktoś musiał wyznaczyć za wiedźminów nagrody.


- gosc_J - 20-05-2008

Poza tym to była jego praca...


- Malbert - 20-05-2008

...za którą dostawał niemałe pieniądze, poza tym lubił (jeśli nie uwielbiał) patrzeć na ludzkie (lub nie na przykład: krasnolud :wink: ) cierpienie, no i zabić wiedźmina to nie było łatwe wyzwanie 8)


- Matijaz22 - 31-05-2008

schizofreniczny maniak brrr... :?


- gosc_J - 07-06-2008

Zastanawia mnie to, czy Bonhart był uczony od dziecka nienawiści do wszystkiego co żyje...jak myślicie?


- Malbert - 07-06-2008

Może i tak albo miał patologiczną rodzinę i z tego wynika ta nienawiść :|


- Mary - 13-06-2008

albo żył w takich czasach, że to było na porządku dziennym


- vul6 - 01-08-2008

Cóż, w walce był jak wiedźmin, ale polował na ludzi a nie potwory i sam był plugawą postacią - może zazdrościł wiedźminom i próbował udowodnić że jest od nich lepszy? Szkoda że nie skrzyżował miecza z Geraltem, chociaż wtedy mit jednego lub drugiego mógłby podupaść.


- Malbert - 01-08-2008

vul6 napisał(a):może zazdrościł wiedźminom i próbował udowodnić że jest od nich lepszy
Nie sądzę :wink:


Re: Bonhart - strenciwilk - 02-08-2008

Dh'oine napisał(a):Dlaczego Bonhart tak namiętnie polował na wiedźminów?
A na kogo miał polować? Na wieśniaków!? Bonhart byl profesjonalistą, doświadczonym w bojach mistrzem miecza a o wiedźmnach i ich umiejetnościach krążyły legendy i tylko walcząc z nimi mógł nauczyć się czegoś nowego. Prawdopodobnie z tego powodu też więził Ciri i zmuszał ja do walk. Uczył się od niej. Bezwzględny drań, miał wielkie jajca. Pomyślicie, że nie miał jaj bo znęcał sie nad Ciri ale ona też lepsza nie była. Bestyjki Tongue


- JacekG - 03-08-2008

Jest jeszcze jedna sprawa mianowicie w jakich sposob polowal na tych wiedzminow, sage czytalem dosc dawno i pamietalem,ze mial medaliony kilku wiedzminow, ale nie bylo wzmianek o tym jak je zdobyl, wiec pozostaja tylko domysly. Ja np sadze,ze jesli ich zabil to napewno nie w normalnej walce 1 na 1. Tylko poprzez jakies pulapki itd. Bonhart byl swietnym wojownikiem o duzych umiejetnosciach, ale Wiedzmin to Wiedzmin, zaden zwykly czlowiek wlasciwie nie ma szans, nie ta szybkosc nie ta technika, w kazdym aspekcie walki na miecze dobry Wiedzmin jest lepszy od czlowieka niewazne na jakim poziomie. Bonhart Wiedzminem nie byl (byc moze trenowal z Kaer Morhen tego nie wiadomo, bbo jednak cos wiedzial o wiedzminskim stylu, ale mutacji napewno nie mial). Wiec nie wierze by tych Wiedzminow pokonal w uczciwej walce 1 na 1.


- Perek - 03-08-2008

A ja myśle że pokonał 1 na 1...Musisz zwrócić uwage że nie każdy wiedźmin jest geraltem z rivi :wink:


- Czajnik - 03-08-2008

Dokładnie, poza tym na pewno nie lał się z wiedźminami z Kaer Morhen bo stamtąd zginęli tylko Coen i Geralt w czasach, kiedy żył Bonhart. Mógł wyzabijać wiedźminów z pozostałych szkół i być może dlatego Vesemir nie miał od nich żadnych wieści.


- JacekG - 03-08-2008

Wiadomo,ze Geralt byl bardzo wyjatkowy nawet jak na wiedzmina pod wzgledem umiejetnosci, ale kazdy inny Wiedzmin w pelnym znaczeniu po mutacjach jeszcze np dodatkowo z eliksirami jest wojownikiem znacznie przewyzszajacym zwyklego czlowieka, czlowiek napewno nie bedzie tak szybki a Bonhart byl czlowiekiem, nie bedac wiedzminem nie mogl tez dokladnie znac ich technik. Wiedzmini byli od dziecka szkoleni tylko i wylacznie w celi walki, 'statystyki' posiadali o wiele lepsze od czlowieka pod kazdym wzgledem.

Pamietajmy tez,ze Bonharta zalatwila Ciri (co prawda to kwestia dyskusyjna, bo na poczatku to on ja zalatwil bez problemow,ale licza sie fakty) a wiadomo,ze ona byla o wiele gorsza od wiedzminow, podczas szkolenia w Kaer Morhen zapytala sie jednego z wiedzminow czy kiedys bedzie tak szybka jak oni uslyszala odpowiedz "nie", logiczneWink

Wiec ja nie widze mozliwosci by Bonhart uczciwie zarabal jakiegos pelnego Wiedzmina 1 na 1.

Wiadomo to wszystko takie domysly, bo ksiazka nie wyjasnia jak to naprawde bylo z medalionami Bonharta, ja tylko przedstawilem swoja analize Wink